Ako vytvoriť aktívnu penu

Aktívna pena je v dnešnej dobe fenoménom na poli bezdotykového umývania vozidiel. Samotné čaro aktívnej peny spočíva práve v jednoduchosti použitia a v rýchlosti aplikácie. Práve preto sa umývanie aktívnou penou často označuje aj ako bezdotykové umývanie – nie je potrebné použitie kontaktného klasického umývania špongiou alebo kefou. Tento spôsob čistenia je vhodný od bežného domáceho čistenia osobných vozidiel cez profesionálne umývanie áut v autoumyvárkach až po priemyselné využitie na čistenie kamiónov, prívesov, poľnohospodárskej techniky, alebo dokonca cisterien.

Čo teda je aktívna pena? Veľmi jednoducho povedané, aktívna pena je spôsob aplikovania čistiaceho prostriedku na suchú karosériu auta v podobe hustej peny prostredníctvom napeňovača. Práve takáto pena zabezpečuje dlhší čas pôsobenia, pretože sa na karosérii drží podstatne dlhšie ako bežný šampón, ktorý okamžite stečie z karosérie preč. Tým, že aktívna pena má dlhší čas na pôsobenie, dokáže odstrániť aj silné znečistenie na karosérii za použitia podstatne menšieho množstva prostriedku a vody.

Ako vytvoriť aktívnu penu? Existuje niekoľko spôsobov ako vytvoriť kvalitnú aktívnu penu. Jedným z najdôležitejších faktorov je použitie kvalitného čistiaceho prostriedku. Z našej produktovej línie odporúčame použiť:

Car Star 40 – aktívna pena a autošampón na umývanie osobných áut. Okrem aktívnej čistiacej zložky obsahuje aj voskovú zložku, takže vozidlo je po umytí aj dokonale zavoskované. Prostriedok Car Star 40 je ideálny pre domáce použitie ale aj pre profesionálov v autoumyvárkach. Car Star 40 je tiež skvelý na použitie v samoobslužných umývacích boxoch.

Car Star 50 – silná aktívna pena ideálna na čistenie nákladných vozidiel, kamiónov alebo prívesov. Je taktiež vhodná aj pre použitie v jednokefových umyvýrkach na kamióny.

Car Star 60 – ultra silná aktívna pena, ktorá je vhodná na čistenie silne znečistených nákladných vozidiel, kamiónov, prívesov, autoplachiet alebo tiež cisterien. Aj tento prostriedok je ideálny pre použitie v jednokefových umývárkach na kamióny prípadne pre automatické linky pre kamióny.

Druhým veľmi podstatným krokom je spôsob aplikácie aktívnej peny. Ako príklad uvedieme tri spôsoby vytvárania aktívnej peny.

1. Aplikácia aktívnej peny cez napeňovaciu trysku s použitím wapky

Azda najrozšírenejším spôsobom aplikácie aktívnej peny je práve použitie vysokotlakového čističa spolu s napeňovacou tryskou. Do nádobky napeňovacej trysky nalejeme neriedený koncentrát aktívnej peny a nastavíme požadované riedenie priamo na tryske. Na trhu sú rozne typy napeňovacích trysiek a niektoré trysky takúto reguláciu obsahovať nemusia. Pre vytvorenie čo najlepšej aktívnej peny odporúčame použiť profesionálnu napeňovaciu trysku.

aktivna pena napenenie auta vysokotlakovou tryskou.png

2. Aplikácia aktívnej peny cez kompresorový napeňovač AirFoam

Veľmi praktický spôsob aplikácie aktívnej peny je pomocou napeňovacej trysky AirFoam. Táto tryska vytvára aktívnu penu za pomoci bežného kompresora, ktorý stačí na trysku pripojiť a do nádržky trysky si nariediť požadovaný pomer čistiaceho prostriedku Car Star a aktívna pena je pripravená na aplikáciu. Nesporná výhoda tejto metódy je, že na napeňovanie nie je potrebná wapka, a teda povrch stačí opláchnuť vodou priamo z hadice. Takýto spôsob aplikácie ocenia predovšetkým ručné autoumyvárky, autoservisy alebo dielne, v neposledom rade aj bežný domáci používateľ.

aktivna pena napenenie auta pomocou airfoam.jpg

3. Aplikácie aktívnej peny cez ručný napeňovač MiniFoam

Trojicu metód aplikovania aktívnej peny uzatvára ručný napeňovač MiniFoam, ktorý je určený predovšetkým na rýchle aplikovanie aktívne peny v domácich podmienkach.

aktivna pena rucne napenenie auta.png